Nasza oferta Tym zajmujemy się na codzień i w tym jesteśmy najlepsi ...
Adaptacja projektÓw typowych
Od ponad 17 lat wykonujemy adaptacje gotowych projektów domów przystosowując je do określonych warunków. Mamy na swoim koncie wiele wykonanych projektów budowlanych (z czego większą część stanowią projekty domów jednorodzinnych i wielorodzinnych z terenu województwa łódzkiego).
Każdy projekt jest traktowany indywidualnie ze względu na swój wyjątkowy charakter. Tworzymy koncepcje projektowe w oparciu o sugestie i wymagania klienta. Zawsze zwracamy szczególną uwagę na funkcjonalność i wygląd projektowanego domu.
Projekty domów tworzymy od podstaw, a także oferujemy gotowe z zaprzyjaźnionych pracowni architektonicznych, a także ich adaptacje.
W świetle przepisów prawa budowlanego, gotowy projekt domu staje się projektem budowlanym tj. takim, który można złożyć w urzędzie celem uzyskania pozwolenia na budowę, dopiero po wykonaniu tzw. „adaptacji projektu gotowego”.
Adaptacja projektu obejmuje: opracowanie projektu zagospodarowania działki oraz naniesienie zmian w projekcie gotowym architektoniczno-budowlanym domu.
Do wykonania adaptacji projektu typowego niezbędne są następujące dokumenty:
- 1. Wypis z Miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego lub Decyzja o warunkach zabudowy i zagospodarowania terenu (kopia)
- 2. Mapa do celów projektowych (1 egz. oryginalny) sporządzona przez uprawnionego geodetę
- 3. Warunki techniczne dostawy mediów (kopie):
- a) gazu (z Zakładu Gazowniczego)
- b) energii elektrycznej (z Zakładu Energetycznego)
- c) wody i odbioru ścieków (z Zakładu Wodociągów i Kanalizacji)
- 4. Badania geotechniczne gruntu (wskazane) lub zdjęcia odkrywek gruntu
Projekty indywidualne
W skład projektu domu wchodzi:
- - projekt zagospodarowania działki
- - sporządzenie Planu Bezpieczeństwa i Ochrony Zdrowia
- - opis techniczny i zestawienia podstawowych materiałów jak stal i drewno
- - rysunki architektury , elewacje i rzuty 1:100, przekroje 1:50
- - więźba dachowa i rzut dachu 1:100, aksonometria więźby dachowej
- - zestawienia stolarki
- - rysunki konstrukcji
- - rzuty fundamentów i stropów 1:100
- - rysunki wszelkich detali konstrukcyjnych w skali 1:20, 1:50
- - rysunek schodów jeśli są żelbetowe
- - Instalacje sanitarne jak woda, kanalizacja, gaz, ew. instalacja solarna do podgrzewania wody użytkowej
- - W domach energooszczędnych wentylacja mechaniczna wraz z rekuperacją
- - Instalacje elektryczne w podstawowym zakresie niezbędnym do uzyskania pozwolenia na budowę
Do projektu dodatkowo możemy wykonać :
- - ślepy kosztorys lub kosztorys inwestorski ze szczegółowym zestawieniem materiałów, charakterystykę energetyczną
- - indywidualizowany projekt instalacji elektrycznych
- - wizualizacje zewnętrzne
Opracowania projektÓw zamiennych
Podczas realizacji obiektów budowlanych dochodzi do istotnych odstępstw od zatwierdzonego pozwoleniem, na budowę projektu budowlanego. W celu legalizacji w/w odstępstw należy zgłosić je do właściwego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego, który nakaże, w drodze decyzji, wstrzymanie robót budowlanych oraz opracowanie projektu zamiennego. W skład projektu budowlanego zamiennego wchodzi:
- - ekspertyza i orzeczenie techniczne stanu istniejącego
- - kompletny projekt architektoniczno budowlany ze wskazaniem robót niezbędnych do wykonania budynku.
Nadzorowanie budÓw - nadzÓr inwestorski, nadzÓr autorski
Firma BUDOMEX świadczy usługi budowlanego nadzoru inwestorskiego oraz nadzoru autorskiego nad wykonaniem projektów. Posiadamy wieloletnie doświadczenie w nadzorowaniu prac budowlanych potwierdzone wieloma pozytywnymi opiniami inwestorów. Dzięki posiadanemu przez nas doświadczeniu, w tej dziedzinie, każdy budynek oddawany do użytku wykonany jest nadzwyczaj starannie, solidnie i terminowo.
Budowa nowego obiektu jest procesem wielce złożonym, w trakcie którego należy zachowywać wszystkie normy bezpieczeństwa oraz nadzorować prawidłowość wykonania. Budynek musi zostać wykonany zgodnie z projektem oraz z należytą starannością w każdym detalu. Stąd do nadzoru nad pracami budowlanymi powinien zostać powołany doświadczony inspektor nadzoru.
Polskie przepisy prawa budowlanego przewidują, że inspektor nadzoru inwestorskiego może zostać ustanowiony dobrowolnie przez inwestora. Obowiązkowe powołanie inspektora nadzoru inwestorskiego może nakazać organ właściwy w decyzji o pozwoleniu na budowę. Taki obowiązek może zostać nałożony na inwestora w przypadku gdy roboty budowlane są szczególnie skomplikowane lub ze względu na przewidywany wpływ na środowisko (art. 19 ustawy Prawo budowlane z dnia 7 lipca 1994 (Dz. U. 1994 Nr. 89 poz. 414 z późn. zm.)).
W większości przypadków inwestorzy nie posiadają odpowiedniej wiedzy technicznej i doświadczenia w zakresie nadzorowania budowy inwestycji. Ustanowienie inspektora nadzoru inwestorskiego pozwala zabezpieczyć swoje interesy związane z budową domu. Inspektor pełni rolę nadzorczą nad kierownikiem budowy (funkcje te w myśl ustawy są rozdzielone tzn. jedna osoba nie może łączyć obu tych funkcji) tj. może wydawać mu polecenia, a także ma prawo żądać od kierownika budowy lub kierownika robót budowlanych wykonania stosownych poprawek (art. 26 ustawy Prawo budowlane z dnia 7 lipca 1994 (Dz. U. 1994 Nr. 89 poz. 414 z późn. zm.)).
Ustanowienie inspektora nadzoru inwestorskiego jest prawem każdego inwestora. Jednak może się zdarzyć, że firma budowlana bądź kierownik budowy będą nastawieni negatywnie do idei powołania inspektora, który będzie zajmował się obiektywną i niezależną kontrolą ich pracy. Z punktu widzenia inwestora, ciążący obowiązek zorganizowania procesu budowy i ustanowienie inspektora nadzoru wiąże się oczywiście z dodatkowymi kosztami, lecz wyklucza w znacznym stopniu ryzyko niewłaściwego wykonania robót budowlanych. W konsekwencji tego zminimalizowana jest konieczność wykonywania dodatkowych poprawek, a sam proces budowy nie ulega niepotrzebnemu wydłużeniu.
Ekspertyzy budowlane
Na przestrzeni kilkudziesięciu lat naszej działalności klienci wielokrotnie zlecali nam opracowywanie różnego rodzaju ekspertyz budowlanych i opinii technicznych budynków. Nasza kadra posiadaj odpowiednią wiedzę i kompetencje w zakresie inżynierii budowlanej oraz doświadczenie w opracowywaniu tego typu dokumentów. Na przestrzeni wielu lat naszej działalności w branży budowlanej BUDOMEX wykonywał ekspertyzy budowlane dla klientów nie tylko z Łodzi ale także z różnych zakątków Polski.
Techniczna ekspertyza budowlana to ocena stanu technicznego budynku wydawana na podstawie wcześniejszych oględzin budynku, wykonanej inwentaryzacji, szczegółowych badań konstrukcji oraz dokumentacji projektowej. Zawiera ona między innymi: wyniki z pomiarów stopnia zawilgocenia, wyniki obliczeń dotyczące wytrzymałości konstrukcji budynku, opinie na temat przemieszczeń elementów konstrukcji oraz pomiarów ugięć a także badania stanu podłoża istniejącego obiektu. Obowiązek wykonania ekspertyzy lub opinii budowlanej przed rozpoczęciem prac projektowych nakłada Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 12.04.2002 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie (wraz z późniejszymi zmianami).
Wykonywaliśmy między innymi:
- - ekspertyzy budowlane budynków mieszkalnych,
- - ekspertyzy budowlane budynków użyteczności publicznej,
- - ekspertyzy budowlane obiektów przemysłowych;
- - ekspertyzy budowlane budynków gospodarczych,
- - ekspertyzy budowlane budynków usługowo-handlowych
Powierzając firmie BUDOMEX opracowanie ekspertyzy budowlanej mogą być Państwo pewni, że zostanie wykonana rzetelnie, przez specjalistę z wieloletnim doświadczeniem zawodowym w branży.
Dla naszej firmy najważniejsze jest pełne zadowlenie klienta stąd zawsze oferujemy usługi najwyższej jakości.
Kosztorysy budowlane
Kosztorys budowlany jest dokumentem wielce pomagającym w realizacji inwestycji budowlanej. Określa on kalkulację cen wg ustalonych zasad, w oparciu o przedmiar lub obmiar robót. Kosztorysy budowlane w różnym zakresie i formie sporządza się na kolejnych etapach realizacji inwestycji. Rodzaje kosztorysów, metody i podstawy ich wykonania określa Rozporządzenie Ministra Rozwoju Regionalnego z dnia 13.11.2001 r. w sprawie metod kosztorysowania obiektów i robót budowlanych.
BUDOMEX wykonuje różne rodzaje kosztorysów np.:
- Przedmiar robót – zawiera informacje o przewidzianych do wykonania robotach podstawowych w kolejności technologicznej ich wykonania. Przedmiar robót zawaiera szczegółowy opis robót podstawowych lub wskazanie podstaw ustalających szczegółowy opis wraz z wskazaniem właściwych specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych, z zestawieniem oraz obliczeniem ilości jednostek przedmiarowych robót podstawowych. Więcej informacji na temat zakresu i formy opracowania przedmiaru robót można znaleźć w Rozporządzeniu Ministra Infrastruktury z dnia 02.09.2004 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno – użytkowego.
- Kosztorys inwestorski - zawiera informacje o kosztach planowanych robót budowlanych dotyczących całości lub części inwestycji. Zleca się opracowanie kosztorysu inwestorskiego by poznać wartość całości i poszczególnych części inwestycji przy średnich kosztach realizacji. Szczegółowe informacje dotyczące zasad opracowania kosztorysów inwestorskich zawiera Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 18.05.2004 r. w sprawie określania metod i podstaw sporządzania kosztorysu inwestorskiego, obliczania planowanych kosztów prac projektowych oraz planowanych kosztów robót budowlanych określonych w programie funkcjonalno - użytkowym.
- Kosztorys ofertowy – przygotowywany jest przez Wykonawcę. Składa on ofertę np. w przetargu na wykonanie określonych robót budowlanych. W kosztorysie ofertowym Wykonawca ustala własne ceny, stawki oraz wynagrodzenia za które będzie chciał zrealizować prace budowlane. Inwestor może udostępnić Wykonawcom ubiegającym się o wykonanie robót budowlanych swojego wzoru kosztorysu ofertowego nie zawierającego cen. W zasadzie jest to kosztorys inwestorski w którym należy uzupełnić ceny za wykonanie poszczególnych elementów budynku. Na tej podstawie Wykonawcy opracowują swoje oferty. Pozostawienie nie uzupełnionych miejsc na wpisanie oferty wynagrodzenia za poszczególne części prac, ułatwia Zamawiającemu późniejsze porównanie ofert między sobą oraz z kosztorysem inwestorskim, a następnie wybór oferty najkorzystniejszej.
- Kosztorys powykonawczy – służy wykonawcy do ustalenia wysokości wynagrodzenia za wykonane roboty budowlane i jest sporządzony przez wykonawcę po wykonaniu robót w celu ustalenia wynagrodzenia za te roboty. Zwykle dotyczy robót, których zakres jest trudny do ustalenia na etapie zawierania umowy. Na roboty takie zawiera się umowę rozliczaną kosztorysem powykonawczym.
- Kosztorys niezbędny do uzyskania pożyczki bankowej.
Wykonując kosztorysy budowlane nasze firma dba o dokładność obliczeń, by klient mógł podejmować właściwe decyzje dotyczące planowania inwestycji.
ObsŁuga formalno - prawna inwestycji
Jest to usługa polegająca na uzyskiwaniu niezbędnych uzgodnień, pozwoleń, warunków technicznych i opinii takich jak:
- uzyskanie Warunków Zabudowy i Zagospodarowania Terenu w Wydziale Architektury i Nadzoru Budowlanego Urzędu Miasta lub Gminy
- wykonanie przez uprawnionego geodetę aktualnej mapy sytuacyjno-wysokościowej przeznaczonej do celów projektowych. adaptacje projektów
- Uzyskanie Warunków Technicznych dostawy mediów:
- - energii elektrycznej w Zakładzie Energetycznym
- - wody i odbioru ścieków w Zakładzie Wodociągów i Kanalizacji
- - gazu w Zakładzie Gazowniczym
- wykonanie opinii geologicznej
- uzyskanie decyzji o wyłączeniu gruntów z produkcji rolnej
- uzyskanie uzgodnień w Zakładzie Uzgodnienia Dokumentacji Projektowej (ZUDP):
- - projektu przyłącza energii elektrycznej
- - projektu przyłącza wody i kanalizacji
- - projektu gazowego
Doradztwo techniczno - prawne
- - ekspertyzy budowlane, opinie specjalistyczne konstrukcji budowlanych
- - doradztwo w zakresie napraw, remontów,budowy domów
- - doradztwo i wyceny nieruchomości
- - kupno działki
- - przeglądy roczne i pięcioletnie budynków i budowli
- - opinie techniczne , kosztorysowanie
Kierowanie budowami
Podstawowym aktem regulującym działalność w dziedzinie budownictwa jest ustawa z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (T.j. Dz. U. 03.207.2016 z późn. zm.). Art. 17 PB (zawarty w rozdz. 3 określającym prawa i obowiązki uczestników procesu budowlanego) wymienia kierownika budowy (kierownik robót) jako jednego z uczestników procesu budowlanego.
Podstawowe obowiązki kierownika budowy wymienione są w art. 22 PB, natomiast art. 23 PB określa do czego kierownik budowy ma prawo. Są to określenia prawne mające charakter regulacyjny i nie stanowią listy zamkniętej. Prawa i obowiązki kierownika budowy są znacznie szersze, tym bardziej że kolejne artykuły wymieniają inne prawa i obowiązki osób pełniących tę funkcję.Kierownikiem budowy (lub kierownikiem robót) może być wyłącznie osoba uprawniona do pełnienia samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie (art. 12 PB i n.).
Obowiązki kierownika budowy
Podstawowe obowiązki kierownika budowy wymienione są w art. 22 PB. Nie jest to lista zamknięta, kolejne obowiązki wynikają zarówno z innych artykułów Prawa budowlanego jak i innych przepisów. Jako przykładowe obowiązki ustawa PB wymienia:
- - prowadzenie dokumentacji budowy
- - zapewnienie geodezyjnego wytyczenia obiektu oraz zorganizowanie budowy i kierowanie budową obiektu budowlanego w sposób zgodny z projektem i pozwoleniem na budowę
Prawa kierownika budowy Art. 23 PB mówi, że kierownik budowy ma prawo występować do inwestora o zmiany w rozwiązaniach projektowych w określonych warunkach, ustosunkować się w dzienniku budowy do zaleceń w nich zawartych, a wpisywanych przez innych uczestników procesu budowlanego uprawnionych do dokonywania takich wpisów oraz przedstawicieli odpowiednich organów.
Rola kierownika budowy w procesie budowy
Obowiązek objęcia funkcji kierownika budowy przez osobę o odpowiednich uprawnieniach do pełnienia samodzielnej funkcji technicznej w budownictwie w wystarczającym zakresie i specjalności, spoczywa na inwestorze (art. 18 ust. 1 PB, art. 41 ust. 1 PB).
Inwestor może zlecić realizację robót budowlanych wykonawcy, który zatrudnia kierownika budowy, a inwestor jedynie akceptuje daną osobę na tym stanowisku.
Pierwsze czynności kierownika budowy to:
- - złożenie oświadczenia o przyjęciu obowiązków kierownika budowy wraz z załączoną kserokopią zaświadczenia o przynależności do Izby Samorządu Zawodowego i decyzji o nadaniu uprawnień budowlanych
- - wpis do dziennika budowy
- - przejęcie placu budowy i odpowiednie jego zabezpieczenie.
Zmiany sposobu uŻytkowania
Zmiana sposobu użytkowania budynku lub jego części według art. 71 prawa budowlanego to w szczególności podjęcie lub zaniechanie w obiekcie budowlanym (lub jego części) działalności zmieniającej warunki: bezpieczeństwa pożarowego, powodziowego, pracy, zdrowotne, higienicznosanitarne, ochrony środowiska bądź wielkość lub układ obciążeń. Zmianą sposobu użytkowania obiektu nie jest natomiast sama przeróbka budynku (pomieszczenia), które uprzednio miało inne przeznaczenie, bądź budowane było w innym celu. Dla przykładu - jeśli w lokalu mieszkalnym przedsiębiorca prowadzi działalność polegającą na projektowaniu stron internetowych i wykonuje tę działalność sam, nie zmienia on sposobu użytkowania lokalu. Inaczej jest, gdy w lokalu mieszkalnym prowadzone ma być przedszkole lub szkoła językowa. Zmieniają się wówczas między innymi warunki bezpieczeństwa pożarowego i warunki higienicznosanitarne.
Konieczne zgłoszenie
Planowaną zmianę sposobu użytkowania obiektu budowlanego (lub jego części) należy zgłosić staroście. W zgłoszeniu należy określić dotychczasowy, a także zamierzony sposób użytkowania obiektu i dołączyć do niego:
- - opis i rysunek określający usytuowanie obiektu budowlanego w stosunku do granic nieruchomości i innych obiektów budowlanych istniejących lub budowanych na tej i sąsiednich nieruchomościach; trzeba też oznaczyć część obiektu budowlanego, w której zamierza się dokonać zmiany sposobu użytkowania
- - zwięzły opis techniczny, określający rodzaj i charakterystykę obiektu budowlanego oraz jego konstrukcję, wraz z danymi techniczno-użytkowymi, w tym wielkościami i rozkładem obciążeń, a w razie potrzeby, również danymi technologicznymi
- - oświadczenie (pod rygorem odpowiedzialności karnej) o posiadanym prawie do dysponowania nieruchomością na cele budowlane; takie prawo ma właściciel, ale także najemca i dzierżawca - jeśli wcześniej uzyskają zgodę właściciela
- - zaświadczenie wójta, burmistrza albo prezydenta miasta o zgodności zamierzonego sposobu użytkowania obiektu budowlanego z ustaleniami obowiązującego miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego; a gdy brak jest planu - ostateczną decyzję o warunkach zabudowy i zagospodarowania terenu
- - ekspertyzę techniczną, wykonaną przez osobę posiadającą uprawnienia budowlane bez ograniczeń w odpowiedniej specjalności
- - w zależności od potrzeb - pozwolenia, uzgodnienia lub opinie wymagane odrębnymi przepisami (np. ochrony środowiska, ochrony zabytków, wymogów sanitarnych)
Okresowe przeglĄdy obiektÓw
Przeglądy budowlaneZgodnie z Kodeksem Prawa Budowlanego budynki i obiekty budowlane powinny być w czasie ich użytkowania poddawane przez właściciela lub zarządcę kontroli okresowej, czyli powinny przejść przeglądy budowlane.
Zapis ten dotyczy szczególnie budynków o powierzchni zabudowy przekraczającej 2000 m² oraz innych obiektów budowlanych o powierzchni dachu przekraczającej 1000 m², które to powinny być kontrolowane i przejść przeglądy budowlane co najmniej dwa razy w roku – w terminach do 31 maja oraz do 30 listopada. Przeglądy budowlane okresowe przeprowadzane są co najmniej raz w roku. Przeglądy budowlane polegają na sprawdzeniu stanu technicznego: budowli i instalacji narażonych na szkodliwe wpływy atmosferyczne i niszczące działania czynników występujących podczas użytkowania obiektu, przeglądzie instalacji i urządzeń służących ochronie środowiska, oraz instalacji gazowych i przewodów kominowych, w tym dymowych spalinowych i wentylacyjny. Przeglądy budowlane okresowe pięcioletnie, polegają na sprawdzeniu stanu technicznego i przydatności do użytkowania obiektu budowlanego, estetyki obiektu budowlanego oraz jego otoczenia. Przeglądy budowlane obejmują również kontrolne badanie instalacji elektrycznej i piorunochronnej, w zakresie stanu sprawności połączeń, osprzętu, zabezpieczeń i środków ochrony.
Rozbudowy, przebudowy i zmiany sposobu uŻytkowania
Przez rozbudowę należy rozumieć zmianę charakterystycznych parametrów istniejącego obiektu budowlanego, jak: kubatura, powierzchnia zabudowy, szerokość wysokość czy długość. Warto podkreślić, że niektóre z wymienionych wyżej form budowy, czyli rozbudowa, odbudowa i nadbudowa mogą występować łącznie, jak np. rozbudowa połączona z nadbudową. Efektem tych działań jest zawsze powstanie nowej substancji budowlanej.
Przy rozbudowie zwiększa się powierzchnia użytkowa obiektu oraz jego kubatura, czyli cała powierzchnia zabudowy. Nowa część obiektu zostaje posadowiona na gruncie, zatem do robót budowlanych przy tego rodzaju budowie można zaliczyć między innymi roboty ziemne. Pod względem procedur administracyjnych rozbudowa ma takie same znaczenie jak budowa.
Ze względu na odmienny charakter działań, przebudowa stanowi odrębną kategorię robót budowlanych. Przebudowa budynku polega na wykonywaniu robót budowlanych, w wyniku których następuje zmiana parametrów użytkowych lub technicznych istniejącego obiektu budowlanego, z wyjątkiem charakterystycznych parametrów, jak: kubatura, powierzchnia zabudowy, wysokość, długość, szerokość bądź liczba kondygnacji.
Przedmiotem przebudowy może być każdy istniejący obiekt budowlany. W przypadku przebudowy, obiekt można zmienić jedynie pod względem na przykład parametrów technicznych układu funkcjonalnego budynku, nigdy natomiast w wyniku przebudowy nie może powstać nowa substancja budowlana.
Wycena nieruchomoŚci - rzeczoznawca majĄtkowy
Oferujemy Państwu wykonanie profesjonalnych wycen wszystkich typów nieruchomości, w tym:
- - wycena lokali mieszkalnych i użytkowych
- - wycena nieruchomości lokalowych
- - wycena nieruchomości zabudowanych i niezabudowanych (gruntów)
- - wycena nieruchomości rolnych i leśnych
- - wycena nieruchomości komercyjnych
- - wycena nieruchomości zabytkowych
- - wycena maszyn i urządzeń trwale związanych z nieruchomością
a także wyceny w obszarze:
- - odszkodowań i wynagrodzeń w budowie i eksploatacji liniowych inwestycji infrastruktury technicznej
- - służebności przesyłu (KC art. od 305/jeden do 305/cztery)
- - bezumownego korzystania z nieruchomości
Dla:
- - osób fizycznych
- - podmiotów gospodarczych
- - instytucji samorządowych i administracji państwowej
- - urzędów skarbowych
- - banków
- - sądów
AranŻacje wnĘtrz
Tworzymy projekty wnętrz domów, mieszkań jak również firm, optymalnie dostosowane do potrzeb i gustów naszych klientów. Proponujemy atrakcyjne, a przy tym funkcjonalne rozwiązania. W naszych aranżacjach stosujemy zarówno nowoczesne jak i klasyczne formy przy użyciu odpowiednio dobranych materiałów. Możemy być również wsparciem podczas zakupów i polecić sprawdzonych wykonawców.
Inwentaryzacja obiektÓw
Inwentaryzacja budowlana polega na wykonaniu rysunków technicznych budynku na podstawie wykonanych wcześniej pomiarów oraz oględzin istniejącego obiektu. Dokładny pomiar pozwala dokładnie odwzorować rzeczywisty kształt i odległości pomiędzy poszczególnymi elementami obiektu. Inwentaryzacja budowlana składa się z części opisowej i rysunkowej.
Wykonujemy 3 podstawowe rodzaje inwentaryzacji budowlanych:
- - inwentaryzacja konstrukcyjna,
- - inwentaryzacja architektoniczna,
- - inwentaryzacja instalacyjna.
Inwentaryzację budowlaną wykonuje się gdy inwestor ma zamiar wykonać:
- - rozbudowę, odbudowę, przebudowę lub nadbudowę istniejącego budynku;
- - zmienić sposób użytkowania obiektu.
Ponadto inwentaryzacje budowlane sporządza się gdy:
- - planowane jest wyburzenie obiektu budowlanego;
- - potrzebne jest stworzenie nowej lub zaktualizowanie dokumentacji technicznej;
- - dokonywany jest wpis lub aktualizowane są dane w księdze wieczystej;
- - potrzebne jest obliczenie powierzchni użytkowej lub innych parametrów.
Wykonujemy inwentaryzację budowlaną, która jest niezależnym opracowaniem lub będzie częścią składową całego projektu np. rozbudowy budynku. Zakres i forma inwentaryzacji budowlanej ustalane są indywidualne z Inwestorem. W zależności od potrzeb i celu w jakim wykonywana będzie inwentaryzacja może ona zawierać także inne elementy np. jak ekspertyzy techniczne i opinie dotyczące inwentaryzowanego obiektu oraz dokumentację fotograficzną.
Dokumentacje z inwentaryzacji budowlanych mogą różnić się od siebie zawartością. Wynika to z wielu czynników takich jak np. cel inwentaryzacji, skala rysunków czy szczegółowość detali.
Wykonywane przez nas inwentaryzacje cechuje przede wszystkim najwyższa dokładność wykonania. Termin i cena wykonania inwentaryzacji budowlanej zależy głównie od poziomu złożoności badanego obiektu oraz od ustalonego zakresu prac.
Budowa pod klucz
Budowa domu to nierzadko spore wyzwanie dla inwestora. Jednym z problemów z jakim się musi zmierzyć przyszły włąściciel domu jest wybór odpowiedniej ekipy do wykonania prac czyli firmy wykonawczej, która wykona wszystko od początku do końca lub wykona tylko określoną część robót budowlanych. BUDOMEX jest firmą, której można powierzyć realiazcję obiektów budowlanych do określonego stanu:
- - budowa do stanu surowego otwartego
- - budowa do stanu surowego zamkniętego
- - budowa „pod klucz”
- - prace wykończeniowe